news
Akustyczny strzał w dziesiątkę

Koncerty akustyczne okazały się strzałem w dziesiątkę - donoszą fani zespołu PECTUS, którzy w ciągu ostatnich miesięcy mieli możliwość uczestniczenia w tego rodzaju wydarzeniach na terenie całego kraju. Nabierająca rozpędu trasa Zespołu to przede wszystkim koncerty akustyczne, w salach mniejszych i większych, w ośrodkach i centrach kultury - zawsze wypełnionych po brzegi.

Wyjątkowa, wręcz rodzinna atmosfera, niesamowity kontakt z publicznością i największe przeboje zespołu w zupełnie nowych, gitarowych aranżacjach - to największe atuty koncertów akustycznych zespołu PECTUS. W akustyczną trasę koncertową Bracia Szczepanikowie wyruszyli z początkiem roku i ten projekt zakończą z uśmiechami na ustach.


- Zostaliśmy bardzo ciepło przyjęci we wszystkich miejscowościach, które nas do siebie zaprosiły. Sale zawsze wypełnione były po brzegi, a publiczność bawiła się znakomicie. To pozwala nam twierdzić, że mamy najlepszych fanów na świecie - mówi Tomasz Szczepanik, lider Zespołu PECTUS.

Zespół po raz kolejny udowodnił, że jest mistrzem nie tylko podczas multimedialnych, plenerowych koncertów, ale również podczas małych, kameralnych, wydarzeń dedykowanych mniejszym i większym ośrodkom kultury.

- Specyfika małego koncertu jest zupełnie inna od koncertu plenerowego. Między zespołem a publiką buduje się innego rodzaju więź. Powstaje pewien rodzaj intymności, relacja jest bliższa. Czujemy to za każdym razem, gdy gramy w ośrodkach kultury. Publiczność, która przychodzi na koncert akustyczny jest bardziej wymagająca, oczekuje innych emocji niż na przykład na koncercie plenerowym, a my tym oczekiwaniom musimy sprostać - mówi gitarzysta, Maciej Szczepanik.

Sprostać, jak widać się udaje, bo z koncertów zadowolona jest nie tylko publika i zespół, ale także organizatorzy wydarzeń kulturalnych. Wypełnienie sali po brzegi jest bowiem w dzisiejszych czasach nie lada wyzwaniem, a w przypadku koncertów Zespołu PECTUS nie sprawia to najmniejszych trudności.

PECTUS feat. Kasia Popowska
“Najlepiej być w podróży”Płyta Pectus "Kobiety" w digitaluOficjalna strona zespołu PECTUS